Kivezetik a frankfurti tőzsdéről az Axel Springer papírjait, ezt kérvényezték most a vállalat tulajdonosai.
Nő a verseny az amerikai magántőkealapok és hedge fundok közt; a szektor ugyanis még sosem volt korábban ilyen aktív a vállalatfinanszírozásban. Az alapok már az Egyesült Államokon kívül is keresik az új lehetőségeket - írja a Financial Times.
Félreértelmezik Janet Yellen késő augusztusi szavait, akik már a közeljövőben szigorítást várnak a Fedtől - vélik a világ második legnagyobb private equity alapjánál.
Megugró csődbedőlésekkel, elaprózott cégstruktúrával küzd jelenleg Magyarországon a kkv-szektor. Milyen lehetőségek rejlenek az átstrukturálásban és mi ennek a gátja ma Magyarországon? Erről is esett szó ma a Portfolio CEE Private Equity & Corporate Finance konferenciáján.
Általánosságban elmondható, hogy erősödik a felvásárlási és fúziós aktivitás, ami igaz Közép-Európára is. A régióban nincs olyan egységes szektorális sztori, ami miatt most egy-egy ország vonzó lenne, inkább egyedi történetek vannak. Kettősség jellemzi a régiós országokat, vannak lelkes belépők, de vannak kilépők is, akik veszteségek után elhagyják ezeket az országokat - vázolta fel a trendeket Seres Béla, a Deloitte Central Europe vezető partnere a Portfolio CEE Private Equity & Corporate Finance konferenciáján.
A frontra sem jutnának ki az európai katonák.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Az amerikai elnök a CPAC konferencián beszélt.
A fentanil-válságról és az ukrajnai háborúról tartottak megbeszélést.
Erős megosztottságot eredményezett a lépés a tagállamok között.
Sok kérdést vet fel Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.