A jelenlegi makrogazdasági helyzetben a bankok kockázatvállalási hajlandósága a korábbiakhoz képest jóval alacsonyabb, ami bár megnehezíti a vállalkozások helyzetét, ideális lehetőséget jelent a tőkebevonásra. A PortfoLion szenior befektetési menedzsere, Mihály Zsolt egyelőre nem tartja valószínűnek, hogy nagy számban jelenjenek meg family office-ok vagy angyalbefektetők Magyarországon, de a kialakult helyzet érdekes hozadéka, hogy a tőkebefektetés vonzóbb finanszírozási alternatívává válik a cégek számára, a tőkebefektetők pedig a mostani környezetben is egyre nagyobb volumenű befektetéseket hajtanak végre itthon. Interjú.
Bár a magántőkealapok továbbra is meghatározó szereplői a globális pénzpiacoknak, a jelenleg uralkodó pénzügyi és makrogazdasági hatások néhány sötétebb felhőt is sodorhatnak a szereplők fölé. A befektetők ezért kénytelenek lesznek az eddig jól bevált stratégiai irányokon módosítani, hogy a korábban tapasztalt hozamokat elérjék, vagy legalább megközelítsék.
Kivezetik a frankfurti tőzsdéről az Axel Springer papírjait, ezt kérvényezték most a vállalat tulajdonosai.
Nő a verseny az amerikai magántőkealapok és hedge fundok közt; a szektor ugyanis még sosem volt korábban ilyen aktív a vállalatfinanszírozásban. Az alapok már az Egyesült Államokon kívül is keresik az új lehetőségeket - írja a Financial Times.
Félreértelmezik Janet Yellen késő augusztusi szavait, akik már a közeljövőben szigorítást várnak a Fedtől - vélik a világ második legnagyobb private equity alapjánál.
Megugró csődbedőlésekkel, elaprózott cégstruktúrával küzd jelenleg Magyarországon a kkv-szektor. Milyen lehetőségek rejlenek az átstrukturálásban és mi ennek a gátja ma Magyarországon? Erről is esett szó ma a Portfolio CEE Private Equity & Corporate Finance konferenciáján.
Általánosságban elmondható, hogy erősödik a felvásárlási és fúziós aktivitás, ami igaz Közép-Európára is. A régióban nincs olyan egységes szektorális sztori, ami miatt most egy-egy ország vonzó lenne, inkább egyedi történetek vannak. Kettősség jellemzi a régiós országokat, vannak lelkes belépők, de vannak kilépők is, akik veszteségek után elhagyják ezeket az országokat - vázolta fel a trendeket Seres Béla, a Deloitte Central Europe vezető partnere a Portfolio CEE Private Equity & Corporate Finance konferenciáján.
Felrúgták a megállapodást.
Mi történik Trump vámjainak bejelentését követően?
Hosszú ideje nem látott összeomlás történik a tőkepiacokon.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.